Wybór roweru

Rower MTB Full Suspension – rower górski z pełną amortyzacją wykorzystywany jest najczęściej do wymagających zjazdów. Aby uzyskać odpowiedni komfort i dostosować rower do nacisku dużych sił rowerzyści w pierwszej kolejności wymieniają koła oraz ramę. Tego rodzaju rowery są najczęściej produkowane z aluminium, które jest zastępowane bardziej optymalnymi konstrukcjami (np. z włókna węglowego)

Rower MTB Hardtail – w przypadku rowerów górskich typu Hardtail najważniejszym elementem ulegającym wymianie jest rama. Jej modyfikacja pozwala zmniejszyć masę, ale zachować sztywność niezbędną do pokonywania ciężkich tras.

Rower Szosowy – to sportowy model dostosowany do jazdy po utwardzonej powierzchni. Najważniejszym aspektem podczas jego modyfikacji jest uzyskanie jak najmniejszej wagi przy zachowaniu optymalnej sztywności. Uwagę przykłada się także do jak największej liczby przełożeń oraz aerodynamiki.

Rower Trekkingowy – najlepszy wybór podczas wielodniowych wypraw. Jego konstrukcja pozwala komfortowo przemierzać asfaltowe drogi oraz nieutwardzone szlaki. Modyfikacja takich elementów jak koła czy napęd mogą znacznie poprawić komfort jazdy i ułatwić przejazd po trudnym terenie.